

Czym jest stomatologia zachowawcza?
Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób zębów, głównie próchnicy i jej powikłań. Celem stomatologii zachowawczej jest utrzymanie zdrowia zębów oraz ich funkcji poprzez leczenie ubytków próchnicowych i odbudowę tkanek twardych zęba przy użyciu nowoczesnych materiałów kompozytowych.

Czy leczenie zachowawcze jest bolesne?
Nie, leczenie zachowawcze nie jest bolesne – ponieważ jeśli Pacjent tego potrzebuje, można je przeprowadzić w znieczuleniu.
Masz krwawiące dziąsła? Dowiedz się, co można z tym zrobić!

Jakie są korzyści ze stomatologii zachowawczej dla Pacjenta?
Stomatologia zachowawcza to klucz do zdrowego i pięknego uśmiechu! Stomatologia dentystyczna zajmuje się zapobieganiem i leczeniem próchnicy, odbudową zębów oraz dbaniem o ich kondycję, zanim problem stanie się poważniejszy. To właśnie dzięki stomatologii zachowawczej możemy uniknąć bólu, nieprzyjemnych powikłań i skomplikowanych zabiegów.
Zobacz metamorfozy naszych Pacjentów!

Czy zęby po odbudowie będą tego samego koloru, co moje naturalne zęby?
W stomatologii zachowawczej stosujemy kompozyty wysokoestetyczne, dzięki czemu można dopasować kolor kompozytu do koloru zęba. Wykorzystujemy materiał, który charakteryzuje się naturalną przeciwnością i opalescencja, doskonałymi właściwościami optycznymi oraz perfekcyjnymi właściwościami fizycznymi, które sprawiają, że idealnie naśladuje naturalne szkliwo zębów.